فهرست اصلی

پرسشهاي متداول

پرسش: آيا در صورت بوجود آمدن مشکل براي دانشجو و عدم حضور در جلسه امتحان امکان برگزاري امتحان مجدد وجود دارد؟

پاسخ: برگزاري امتحان مجدد به صورت انفرادي براي دانشجوياني که به دليل سفر حج تمتع و عمره امکان حضور در جلسات امتحاني پايان نيمسال را ندارند بلامانع است در غير اينصورت با عنايت به اينکه غيبت غير موجه در جلسه امتحان هر درس به منزله گرفتن نمره صفر در امتحان آن درس مي‌باشد ، دانشجو در صورت داشتن عذر موجه مي‌بايست مدارک و مستندات مربوط به غيبت در جلسه امتحان را حداکثر تا 48 ساعت پس از زمان امتحان به اموزش ارائه دهد و چنانچه شوراي آموزشي غيبت دانشجو را موجه تشخيص داد درس مربوطه حذف خواهد شد.


پرسش: آيا امکان ادامه تحصيل دانشجويان دو ترم مشروط وجود دارد؟

پاسخ: در صورتيکه معدل کل دانشجويان دو ترم مشروط کمتراز 10 باشد در هر مرحله‌اي که باشد اخراج خواهند شد ولي اگر معدل کل آنان بالاي 10 باشد با ارائه تقاضا به شوراي آموزشي و سپردن تعهد مي‌تواند ادامه تحصيل دهد.


پرسش: شرايط تغيير رشته دانشجويان چيست؟

پاسخ: مهمترين شرايط تغيير رشته شامل موارد زير مي‌باشد.
 1- تقاضاي تغيير رشته دانشجويان فقط در تابستان قابل بررسي است .
 2- تغيير رشته تنها در يک گروه آموزشي امکان پذير مي‌باشد .
 3- حداقل يك ششم و حداکثر دو سوم واحد هاي دوره را گذرانده باشد. 
 4-  نمره آزمون ورودي متقاضي از نمره آزمون پايين ترين فرد پذيرفته شده در سهميه و رشته مورد تقاضا در همان سال کمتر نباشد .
 5- با توجه به سنوات باقي مانده امکان گذراندن واحدهاي درسي رشته جديد را داشته باشد .

6-تغيير رشته در مقطع كارشناسي فقط با تغيير در گرايش امكان پذير مي باشد .


پرسش: درج تاريخ فارغ التحصيلي برچه صورت مي‌باشد؟

پاسخ: درج تاريخ فارغ التحصيلي در سه تاريخ 31 تير و 31 شهريور و 30 بهمن مي‌باشد . چنانچه آخرين نمره دانش آموختگاني که درس معرفي به استاد دارند تا قبل از 15 ارديبهشت به آموزش اعلام شود تاريخ فارغ التحصيلي آنان 30 بهمن سال قبل بوده و چنانچه نمره دروس ياد شده تا قبل از 30 آبان به آموزش اعلام شود تاريخ فارغ التحصيلي آنان 31 شهريور منظور خواهد شد.


پرسش: تکليف دانشجويي که موفق به کسب نمره قبولي در دروس پيشنياز نگردد چيست؟

پاسخ: مي‌تواند در نيمسال بعدي بطور همزمان هر دو درس (درس مردودي و درسي ديگري که درس مردودي پيشنياز آن مي‌باشد)را انتخاب نمايد.


پرسش: چه دروسي قابل ارائه در تابستان مي‌باشد؟

پاسخ: دروس عمومي ، پروژه ، کارآموزي، دروسي که دانشجو موفق به کسب نمره قبولي نشده و پيش‌نياز ساير دروس بوده همچنين دروسي که دانشجو با اخذ آن فارغ التحصيل مي‌گردد.

آمار بازدید کنندگان

امروز4
دیروز7
هفته26
ماه219
کل40249

خبر خوان - سايت مرکزی جهاد دانشگاهی